Zavolejte nám! AKCE, SLEVY NOVINKY NA TRHU, DOSTUPNOST, CENA, prakticka ukazka termovize, pomoc s nastavením a aktulizací softwaru termovize: Telefon: 602943245
Možnost osobního předání a ukázky: Brno, Vyškov, Prostějov, Letovice, Svitavy, Boskovice a Blansko

Termovizi Vám na přání kompletně nastavíme a aktualizujeme! Dárek ke každé termovizi.

Možnost osobního předání a ukázky: Brno, Vyškov, Prostějov, Letovice, Svitavy, Boskovice a Blansko

Můj košík

Konečně jsme se dočkali! První skutečný termovizní puškohled za lidovou cenu!

Konečně jsme se dočkali! První skutečný termovizní puškohled za lidovou cenu!

Cena, která stojí za zvážení!

Snad opravdu každý, kdo se věnuje lovu v noci, typicky lov černé zvěře, zažil situaci, kdy po několika (mnoha) prosezených nocí (a nejen nocí ale i dní věnovaných krmení a obeznávání) vám konečně přijde na hromadu černá zvěř a vy zjistíte, že nesvítí měsíc a není ani jediná hvězdička na obloze. Slyšíte, jak se černá zvěř pohybuje kousek od vašeho stanoviště, jak pomlaskává a vy nemůžete dělat nic víc, než koukat do tmy a napínat uši… znáte to? Věřím, že znáte. I já, stejně jako většina mých kolegů, to velmi dobře známe.

Řešení: různé generace nočního vidění využívající přísvit v „neviditelném“ spektru.

 

Z praxe několik poznatků: dle mého názoru se zvířata naučila na toto spektrum reagovat, obzvláště pokud se jedná o levné přísvitové jednotky. Zvěř po zapnutí přísvitu reaguje a zpravidla utíká.

Pokud je mlha nebo prší, nevidíte zase nic a jste tam, kde jste byli.

Myslíte, že např. černá zvěř se v mlze cítí daleko bezpečněji a více se odváží na hromady a volné prostranství? Já myslím, že rozhodně ano, obzvláště starší a zkušenější kusy. Navíc noční vidění s přísvitem tvoří celkově robustní a ne příliš skladný celek.

 

Před několika lety se začaly prodávat noční vidění využívající tepelný obraz tzv. termovize.

Bezesporu je to nejdokonalejší technologie nočního vidění, která existuje a dlouho překonána nebude.

Vidíte jasný obraz na stovky metrů a to v dešti, husté mlze, za jakéhokoliv počasí.

Mělo to ale jeden háček – cena. Cena těchto zařízení byla obrovská a pro obyčejného člověka byla tato zařízení nedostupná. Ale teď se konečně, tak dlouho jsme na to čekali, začaly nabízet funkční temrovize za cenu, nad kterou i obyčejný člověk reálně uvažuje.

Upřímně, mám z toho obrovskou radost.

 

Americká společnost ATN  již v roce 2019 představila v Americe řadu termovizních puškohledů MARS LT. Tato řada je navržena ryze prakticky, bez zbytečných funkcí, naprosto dostačující pro běžné lovce a ono to funguje, opravdu funguje! O tuto řadu je obrovský zájem,, skvělý poměr cena/výkon/kvalita.

Celý rok trvalo než se vyřešila exportní povolení a firma tyto termovize konečně prodává i u nás!

 

Tyto termovizní puškohledy MARS LT nemají mnoho funkcí, nemůžete s nimi nahrávat video, ukládat fotky, nepřipojíte je na wifi, bluetooth apod. Ale co s nimi dělat lze je lovit! A věřte mi, jde to dobře!! Tyto termovizní puškohledy jsou zaměřeny na to, co v lovecké praxi potřebujete nejvíce.

Za mě tedy:

Běžně nestřílím vice než 200 m, tedy vzdálenost pro mě dostačující..

Baterie vydrží přes 10 hodin provozu.

Celý puškohled je kompaktní, nikde nic nevyčnívá, nečouhá a není těžký.

Zpracování působí poctivým a odolným dojmem. .

Tedy za mě rozhodně ANO!

A cena kolem 40 000 Kč, není to málo ale podle mě je to dnes nejnižší možná cena, za kterou můžete pořídit skutečnou plnohodnotnou temrovizi. A co opravdu stojí za zvážení je možnost pořídit si tyto termopuškohledy na splátky, třeba i na tři roky… co říkáte?!

 

Tip!
Je třeba mít na paměti, že s termovizí není možné vidět za kmen stromu nebo kámen, jak si třeba někdo myslí. Tyto předměty tepelné záření odstíní. Ale vzhledem k současné situaci, kdy dochází k masivnímu odlesňování kvůli kůrovci a vzniku rozlehlých mýtin, je výhodné si pořídit termovizi víc než kdykoliv předtím…

3%

SLEVA

na termovize a termovizní puškohledy

Zadejte na pokladně kód: take3

Skip to content